Home
Porażka w Siewierzu!! PDF Email

W 33 kolejce Warta przegrała w Siewierzu 4-2.

Podopieczni Roberta Majchrzaka mecz z biało-czerwono-zielonymi rozpoczęli od ataków, pierwsze 10 min gościli w obrębie pola karnego gospodarzy. Przemsza po kwadransie gry przeprowadziła pierwszy kontratak, który został zatrzymany przez zawierciańską obronę. W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola, raz po raz przerywana przez defensywnych pomocników obu drużyn.... Dopiero 23 min przyniosła emocje, w pole karne dośrodkował Strojek i po interwencji obrońców piłka trafiła pod nogi Furgacz, który strzałem z 25 próbował zaskoczyć Boreckiego, jednak na drodze lotu piłki pojawiła się w "szesnastce" ręka obrońcy Przemszy. Dla drużyny gości należał się rzut karny jednak gwizdek sędziego Zająca nie zabrzmiał.... Nie minęło 5 min kiedy lewą stroną Warta przeprowadziła akcję za sprawą Adamieckiego i Filipa Wiśniewskiego, ten drugi po serii zwodów wpadł w pole karne i tam został powalony przez obrońcę gospodarzy... decyzja pana Zająca - rzut od bramki.... Kolejne akcje do przerwy nie przyniosły już zmiany wyniku.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, po rzucie wolnym w 47 min i zamieszaniu w polu karnym Warty piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Świerczyński. Po starcie bramki Biało-Zieloni zaczynają dochodzić do głosu.. Po jednej z kontr w pole karne wpadł Wiśniewski i równo z trawą został wycięty przez obrońcę gospodarzy. Tym razem gwizdek Pana Zająca zabrzmiał... Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Mąka i pewnym strzałem w lewy róg pokonał bramkarza gospodarzy. Nie minęło parę minut i do głosu ponownie doszli gospodarze. Po jednej z wrzutek w okolice pola karnego do główki skoczyli Tukaj i Marek, po czym obaj upadli trzymając się za głowy. Zawodnik Przemszy opuścił plac gry od razu, natomiast Warcianin pozostał na placu gry. W kolejnej minucie Adrian przegrał walkę z Majchrowskim, który strzałem w długi róg pokonał Sitkę. Jak się później okazało była to ostatnia akcja obronna Adriana, który po zejściu z boiska z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala. W 74 min doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji... W pole karane drużyny gospodarzy piłkę zacentrował Białkowski, tam próbował opanować ja Mąka i w chwili kiedy odgrywał ją do Wiśni został kopnięty w Achillesa, jadnak i tym razem Pan Zając pozwolił kontynuować grę... .. Z piłką uciekli miejscowi i po błędzie Sitki, Majchrowski podwyższył na 3-1.... Jak tłumaczył, z uśmiechem na ustach, nie widział przewinienia, bo słońce go oślepiło...W 79` kolejny popis dał sędzia tego spotkania, który chcąc naprawić swój błąd z 75` odgwizdał Boreckiemu trzymanie piłki powyżej 6 sekund.... Do piłki ustawionej na linii pola karnego podszedł Strojek i pewnym strzałem w długi róg zmniejszył prowadzenie gospodarzy na 3-2. Kolejne minuty to ataki Warty i kolejne oblężenia bramki Przemszy, które jednak nic nie dały, a doprowadziły do nadziania się na kontrę,którą w doliczonym czasie gry na bramkę zamienił Ból ustalając wynik spotkania na 4-2...

Po meczu, w którym nasi piłkarze zostawili serducho na boisko pozostał WIELKI niesmak, miejmy nadzieję, że w następnych meczach wyniki naszej drużyny będą dużo lepsze .

PRZEMSZA - WARTA 4 - 2 (0-0)

Świerczyński 47`,Majchrowski 65.75,Ból 90+4` - Mąka 57k`, Strojek 79`

PRZEMSZA: Borecki-Pająk,Świerczyński,Kryger,Majchrowski-Sawicki(85`Setlak),Fredyk,Jagodziński(90`Krawczyk),Tutaj-Ból,Tukaj(65`Zawadzki)

WARTA: Sitko-Białkowski,Marek(67`D.Sołtysik),Żemła,Strojek-Adamiecki(75`Nowak),Furgacz,Bajor,Mąka-Zachara,F.Wiśniewski(80`Radosz) rezerwa:J.Wiśniewski,Grim,Karpiński,Kramarczyk

żółta kartka: Bajor

sędziował: Michał Zając, asystenci: Tomasz Faracik, Angelika Gębka

widzów: ok. 100