Home
Wygrana Warty po „festiwalu nieskuteczności” PDF Email
Wpisany przez Jarosław Drużbiński
niedziela, 21 sierpnia 2011 00:52

Wyjazdowym zwycięstwem zakończyło się drugie ligowe spotkanie Warty w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać że rozmiary zwycięstwa powinny być dużo okazalsze, gdyż „zielono-biało-zieloni” oddali ponad 20 strzałów i wielokrotnie futbolówka o centymetry mijała bramkę gospodarzy.

Od początku spotkania tonu grze nadawali podopieczni Grzegorza Kulawiaka. To oni częściej przebywali na połowie Milenium i już w 4 minucie groźnie główkował Damian Sołtysik, lecz obok bramki. Kolejne zagrania Warty w pole karne skutecznie wybijali obrońcy lub piłka trafiała w ręce Marcina Bartosika. Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce strzeżonej przez Sławomira Liberskiego w 11 minucie, lecz uderzenie Robert Piątek pewnie złapał golkiper Warty. W 14 minucie indywidualną akcję próbował wykończyć aktywny Damian Sołtysik, lecz górą ponownie był bramkarz z Wojkowic. Chwilę później po długim podaniu Marcina Gryca, lobować bramkarza Milenium postanowił Bogdan Szadkowski lecz piłka przeleciał tuż obok słupka. Kolejne okazja nadarzyła się w 20 minucie gdy po sporym zamieszaniu w polu karnym piłka wylądowała pod nogami Patryka Grima. Jego strzał był jednak zbyt lekki. Ten sam zawodnik minimalnie przestrzelił 4 minuty później. Minęło kilkadziesiąt sekund i po raz kolejny zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Strzał Artura Cholewski sparował bramkarz, piłka trafiła pod nogi Damian Sołtysika, który jeszcze zwiódł obrońcę, lecz i on nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Ten sam gracz po chwili „główką” trafił w poprzeczkę. Kapitalną okazję po pięknym uderzeniu miał w 37 minucie Marcin Gryc. Po centrze Patryka Grima z rzutu rożnego strzałem z półobrotu popisał się napastnik Warty, jednak jego uderzenie po palcach Marcina Bartosika poszybowało nad poprzeczką.  W 40 minucie indywidualny rajd przeprowadził Damian Sołtysik, który minimalnie chybił. Zawiercianie nie odpuszczali i to opłaciło się w 45 minucie. Na linii pola karnego faulowany był Bogdan Szadkowski. Ten sam zawodnik huknął z rzutu wolnego i bramką „do szatni” wyprowadził Wartę na prowadzenie.

Także drugą część gry ze sporym animuszem rozpoczęli piłkarze Warty. W 47 minucie bardzo ładne uderzenie Krzysztofa Juraka z ledwością obronił Marcin Bartosik . Kolejna okazja na zdobycie bramki nadarzyła się w 54 minucie, gdy wyrzucaną z autu piłkę, głową przedłużył Bogdan Szadkowski, a ta trafiła do nie pilnowanego na 5 metrze Marcina Gryca. Jego uderzenie okazało się jednak zbyt słabe. Następną efektowną akcję Warta przeprowadziła 3 minuty później, kiedy to duet Szadkowski-Surowiec wymienił podania „w powietrzu”, lecz uderzenie tego pierwszego było niecelne. W 58 minucie powinno być 0-2. Patryk Grim dośrodkował w pole karne, bramkarza gospodarzy ubiegł Damian Sołtysik, a jego uderzenie głową o milimetry minęło bramkę. Po przerwie to gracze Milenium częściej byli przy piłce lecz klarownych okazji nie potrafili sobie stworzyć. W 62 minucie strzał Roberta Piątka z rzutu wolnego trafił w mur. Warta niepotrzebnie cofnęła się do obrony, choć trzeba przyznać że umiejętnie „rozbijała” kolejne akcje piłkarzy z Wojkowic. Mogła natomiast skontrować gospodarzy i jedna z takich okazji przytrafiła się w 70 minucie. Marcin Gryc wpadł w pole karne lecz przegrał pojedynek z Marcinem Bartosikiem. W 83 minucie ładny rajd lewą stroną przeprowadził Krzysztof Jurak, jednak jego uderzenie minęło spojenie słupa z poprzeczką bramki Milenium. Dwie minuty później piłkę na 30 metrze przed bramką Wojkowiczan wywalczył Łukasz Pasternak, który wypuścił „sam na sam” Marka Surowca, jednak i ten trafił tuż obok. Decydującą o losach meczu akcja miała miejsce w 87 minucie. Z prawej strony popędził Damian Sołtysik, następnie podał piłkę do będącego na środku Patryka Grima. Grający bardzo dobre zawody pomocnik Warty oddał ją do Bogdana Szadkowskiego, a ten celnym, mierzonym strzałem przymierzył w „okienko” i ustalił wynik spotkania na 0-2.

Milenium Wojkowice – KP Warta Zawiercie 0-2 (0-1)

Bramki dla Warty: Bogdan Szadkowski 45 i 87 minuta

Milenium Wojkowice: M. Bartosik, P. Gaworski, L. Czapla, Ł. Weish, M. Syjut, J. Oleksiak, A. Brolik, M, Neiser, D. Łyko, K. Strączek, R. Piątek,

KP Warta Zawiercie: S. Liberski, K. Jurak, R. Majchrzak, Ł. Pasternak, Ł. Kozłowski, A. Cholewka (M. Dobrowolski), M. Surowiec, P. Grim, M. Gryc, D. Sołtysik (M. Wałek), B. Szadkowski.