Home
W inauguracyjnym spotkaniu Warta górą! PDF Email
Wpisany przez Jarosław Drużbiński
poniedziałek, 15 sierpnia 2011 21:53

Od zwycięstwa rozpoczęli inaugurację sezonu 2011/2012 zawodnicy KP Warta Zawiercie, wygrywając na własnym boisku z Przemszą Siewierz 3-1.

Już w 3 minucie dreszczyk emocji przeżyli kibice Warty, kiedy to po pięknym strzale z 16 metrów ładną interwencją popisał się Sławomir Liberski. Od tego momentu inicjatywę przejęli zawiercianie, czego efektem w 7 minucie był przepiękny gol z „przewrotki”, tuż obok lewego słupka, Bogdana Szadkowskiego, któremu asystował Marcin Gryc. Pięć minut później potężnym strzałem z dystansu, idealnie w prawe okno, wynik meczu na 2-0 podwyższył Krzysztof Jurak. Nieskuteczną odpowiedzią gości z Siewierza był strzał Wojciecha Szwierczyńskiego z linii pola karnego, który posłał piłkę tuz obok słupka. Do 23 minuty musieli czekać kibice aby zobaczyć piłkę w siatce gości, którą po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu umieścił Marcin Gryc.

Druga część spotkania obfitowała nie tylko w piękne akcje, ale również w ulewny deszcz i grom kartek. W tych bardzo ciężkich warunkach, dotychczas kontrolowana przez zawiercian gra przeniosła się praktycznie na ich własną połowę. Goście „naciskali” na bramkę Warty coraz częściej. W efekcie żółtą kartkę w 43 minucie zainkasował na swoje konto strzelec drugiej bramki Krzysztof Jurak. 44 minuta to szczęśliwy dla piłkarzy z Zawiercia słupek po strzale Rafała Majchrowskiego z Przemszy. Żółtą kartkę w 51 minucie zobaczył także strzelec trzeciej bramki, Marcin Gryc, po tym jak łapał przeciwnika za koszulkę. Taki sam kartonik na swoim koncie odnotował także, Adam Polak z Przemszy Siewierz. W tej części gry, interwencje golkipera Sławomira Liberskiego z Warty były dość częste i uchroniły zawiercian przed utratą bramek. Jedna z takich interwencji miała miejsce w 78 minucie po pięknym strzale z dystansu. Nie miał szczęścia także Marcin Marko strzelając w poprzeczkę zawiercian w 81 minucie. Okazji, sam na sam, nie wykorzystał natomiast Patryk Grim w 83 minucie, kiedy to niemal z połowy boiska przeprowadził indywidualną akcję, w ostateczności ulegając dobrze interweniującemu bramkarzowi Przemszy Siewierz. Niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić. Tak też było w tym przypadku, kiedy to w 89 minucie po kolejnej ładnej interwencji Sławomira Liberskiego skutecznie dobił napastnik z Siewierza ustalają końcowy wynik na 3-1.

Warta Zawiercie – Przemsza Siewierz 3-1 (3-0)

Szadkowski 7', Jurak 12', Gryc 23'  -  ..........

Warta Zawiercie: Sławomir Liberski, Łukasz Pasternak, Tomasz Przygodziński, Robert Majchrzak, Krzysztof Jurak, Patryk Grim, Marcin Gryc, Artur Cholewka, Marek Surowiec, Damian Sołtysik, Bogdan Szadkowski. Zagrali także: Mariusz Dobrowolski, Adrian Szybis.