Home
Nasi rywale w nadchodzącym sezonie PDF Email
Wpisany przez Michał Kałuża   
niedziela, 08 lipca 2018 12:38

W dniu 6.07 na posiedzeniu Wydziału Gier Śl.ZPN dokonano podziału na grupy, w których rywalizować będą czwartoligowcy w nadchodzącym sezonie 2018/19.

Po zamieszaniu związanym z wycofaniem się UNII Turza Śląska z rozgrywek 4 ligi, na tym poziomie utrzymały się rezerwy Rakowa Częstochowa. W ostatnim tygodniu z rozgrywek III ligi wycofał się BKS STAL Bielsko-Biała, jego miejsce zajął najwyżej sklasyfikowany w sezonie 2017/18 spadkowicz, czyli GÓRNIK II Zabrze.

W związku z powyższym zwolniło się kolejne miejsce w 4 lidze, o które powalczą w meczu barażowym drużyny JSP SZCZAKOWIANKA Jaworzno i KUŹNIA Ustroń. Mecze te zostaną rozegrane 1 i 4 sierpnia, gospodarza pierwszego spotkania wyłoni losowanie, które przeprowadzone zostanie 18.07 w siedzibie Śl.ZPN.

Pomimo w/w zawirowań w dniu 6.07 WGiD Śl.ZPN podzielił czwartoligowców na dwie grupy północną i południową. I tak w grupie północnej (gr. 1) znalazły się następujące drużyny: SZOMBIERKI Bytom, PRZEMSZA Siewierz, ŚLĄSK Świętochłowice, RKS GRODZIEC, MKS Myszków, GWAREK Ornontowice, SARMACJA Będzin, WARTA Zawiercie, POLONIA Poraj, GÓRNIK Piaski, RAKÓW II Częstochowa oraz BS POLONIA Bytom (przeniesiona z gr. 2) i beniaminkowie: ZIELONI Żarki, UNIA Kosztowy, SLAVIA Ruda Śląska i UNIA Dąbrowa Górnicza.

W grupie południowej (gr. 2) zagrają natomiast: LKS Bełk, LKS Czaniec, GKS Radziechowy-Wieprz, ODRA CENTRUM Wodzisław Śląski, WILKI Wilcza, GKS II Tychy, LKS Goczałkowice, DĄB Gaszowice, SPÓJNIA Landek, DRZEWIARZ Jasienica, UNIA Racibórz, PODBESKIDZIE II Bielsko-Biała oraz POLONIA Łaziska Górne (przeniesiona z gr. 1) i beniaminkowie: MRKS Czechowice-Dziedzice i PŁOMIEŃ Połomia. Stawkę uzupełni zwycięzca barażu.

Czwartoligowe rozgrywki rozpoczną się 11 sierpnia i potrwają do 17 listopada. W rundzie jesiennej wszystkie spotkania będą rozgrywane w weekendy. Szczegółowy terminarz gier poznamy 17.07.

 

Copyright by Klub Piłkarski Warta Zawiercie - 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone dla KP Warta Zawiercie i serwisów pokrewnych