Home
Podsumowanie rundy wiosennej PDF Email

Do rundy rewanżowej WARTA podchodziła ze znakomitej, jak na beniaminka 4 ligi, pozycji wicelidera tabeli, ze stratą 2 pkt do głównego faworyta rozgrywek Gwarka Tarnowskie Góry.

 

 

 

 

Po dobrze przepracowanej zimie i solidnych wzmocnieniach w postaci bramkarzy Jana Sitko, Jakuba Wiśniewskiego, obrońców Patryka Bajora i Marcina Strojka, pomocników Daniela Kramarczyka i Sebastiana Kubik oraz napastnika, byłego króla strzelców III ligi Filipa Wiśniewskiego, można było liczyć na atak na pozycję lidera, a co za tym idzie możliwość gry w barażach o awans do III ligi.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, bo jeżeli można wytłumaczyć sobie porażkę z "ekstraklasowym" Ruchem Chorzów, to już z Pankami, czy młodzieżą GKS Tychy, Piasta Gliwice, GKS Katowice nie ma jak tłumaczyć. Założyć można było, że ciężko o punkty będzie w meczach z Szombierkami, Radzionkowem czy Sarmacją, jednak gdybyśmy zbliżyli się, choć w małym stopniu do formy z jesieni, wyniki tych konfrontacji mogły być odwrotne.

Jedynym miłym akcentem kończącej się rundy było zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec.

Rundę wiosenną kończymy z 14 punktami (4 zwycięstwa, 2 remisy i 10 porażek) stosunek bramek 26-39 oraz walkowerem za mecz z Nadwiślanem Góra. Z tej skromnej zdobyczy 13 pkt wywalczyliśmy jako gospodarze, a aż 1 punkt przywieźliśmy z delegacji.

Najlepszym strzelcem zespołu w rundzie wiosennej był Michał Mąka, który zdobył 7 bramek (6 z rzutów karnych), piłkarze ujrzeli 39 żółtych kartek oraz 2 czerwone, których autorem był Patryk Bajor. W 19 wiosennych spotkaniach wystąpiło 23 zawodników. Komplet 1710 minut na boisku uzbierał Marcin Strojek. Warto dodać, że w rundzie wiosennej na czwartoligowych boiskach zadebiutowało trzech naszych juniorów Jan Kłosowski, Wiktor Majchrzak oraz Szymon Maszczyk.

Obecnie nasi piłkarze są na etapie roztrenowania, które potrwa do połowy czerwca. Przygotowania do rundy jesiennej ruszą 10.07.

W najbliższych dniach poinformujemy o sparingpartnerach w okresie przygotowawczym oraz o decyzjach kadrowych w drużynie.

 

Copyright by Klub Piłkarski Warta Zawiercie - 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone dla KP Warta Zawiercie i serwisów pokrewnych