Radzionków, dn. 13.05.2017 r. godz. 17.00

Bytom - Stroszek, ul. Narutowicza 11

GKS RUCH Radzionków

KP WARTA Zawiercie

Będzie to kolejna okazja do przerwania wyjazdowego impasu. Warciarze na 6 delegacji przywieźli tylko 1 pkt. Było to 5 tygodni temu. Ostatni wyjazd to sroga porażka z Szombierkami. Czy kolejna delegacja przyniesie radość zawierciańskim kibicom przekonamy się w sobotę ok. godz. 19, kiedy będzie już po ostatnim gwizdku Krzysztofa Paleja (KS Rybnik).

Cidry w rundzie wiosennej prze własną publicznością grały 4 razy, odnosząc trzy zwycięstwa i notując 1 porażkę. W pokonanym polu pozostały kolejno: Ruch II Chorzów 5-1, Sarmacja Będzin 1-0, Przemsza Siewierz 4-1, natomiast lepszą drużyną okazał się Raków II Częstochowa 0-4. Radzionkowianie otrzymali, jako gospodarz 3 pkt w ramach walkoweru za mecz z Nadwiślanem Góra.

Najlepszym strzelcem żółto-czarnych jest Robert Wojsyk (15 bramek), a najbardziej znanym i doświadczonym zawodnikiem jest 43-letni Piotr Rocki (9 bramek). Od grudnia 2016 r. trenerem zespołu jest Kamil Rakoczy. Warto podkreślić, że z zespołu Ruchu w przerwie zimowej odszedł do Rakowa Częstochowa Jakub Łabojko, który w II lidze do obecnej chwili zagrał 10 spotkań.

Piłkarze Biało-Zielonych do meczu z Ruchem podejdą podbudowani zwycięstwem z rezerwami Rakowa. Choć gra w środowym meczu była daleka od idealnej, to cieszą 3 pkt.

W meczu z Ruchem nie wystąpią kontuzjowani Jan Sitko, Michał Sołtysik i Dawid Karpiński. Pod znakiem zapytania stoi występ Damiana Sołtysika. Do kadry po przerwie za kartki wraca Przemysław Żemła. Zagrożonym absencją w kolejnych dwóch meczach w przypadku otrzymania żółtej kartki jest Adrian Marek, który w obecnym sezonie uzbierał już 11 "żóltek".

Wszystkich kibiców zapraszaMY do Radzionkowa (tzn. Bytomia-Stroszka), żeby dopingować NASZYCH piłkarzy w walce o pierwsze wyjazdowe wiosenne zwycięstwo. Ceny biletów obowiązujące na stadionie Cidrów to: 8 pln - normalny i 4 pln - ulgowy. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.